20090422_182055_500px-Rak2mkЗа разлика од хемотерапијата која ги убива и канцерогените и здравите ќелии во нашиот организам, оваа смеса ги убива само канцерогените ќелии.

Цвеклото е многу здраво и содржи многу витамини Б1, Б2, Б6 и Ц и минерали како што се калциумот, фосфорот, магнезиум, натриум. Цвеклото е силен антиоксиданс и поради тоа поседува многу лековити својства. Содржи бетаин, за кој истражувањата покажале дека ги убива канцерогените ќелии во организмот.

Сокот од цвекло е одличен за лечење на рак.  Ни дава енергија и го појачува нашиот имунитет. Голем број на луѓе низ светот ја одбиваат хемотерапијата и го применуваат овој природен начин бидејќи ги убива само канцерогените ќелии и дал големи резултати во лечењето на ракот.

За припрема на овој лек потребно ви е:

55% цвекло
20% целер (корен од целер)
3% компир
2% ротквица
20% морков

Измешајте ги сите овие состојки и почнете да го пиете сокот 2 пати неделно минимум и сами ќе ги приметите резултатите!