Пирамида на здрава исхрана

Пирамида на здрава исхрана Ова е пирамидата на здрава исхрана креирана од експерти нутриционисти од...

Потребни ни се само седум витамини

Што му е потребно на нашето тело? Ситуацијата е помалку збунувачка со сите тие информации со кои секојдневно...

Протеини и мрсна храна против мамурлак

ПРОТЕИНИ И МРСНА ХРАНА ПРОТИВ МАМУРЛАК Новогодишните и божиќните празници го полнат нашето срце со многу...

Жалфијата ни ја обновува енергијата

Поради современиот начин на живот, штетните електромагнетни зрачења и храната ,,зачинета” со пестициди,...

Хумус и јатки за подобар сон

Ако имате проблем со спиењето, овие продукти би можеле малку да ви го олеснат животот. Познато е дека одредена...

10 правила за правилна исхрана

Разновидност Разновидноста е многу важен фактор во одржувањето идеална телесна тежина и здраво тело – не...

Намалете го холестеролот со правилен избор на храна

Модерната кујна, а особено современиот начин на живот кој налага брзо темпо, често не наведува да јадеме...

Тренинг програма за внесување калории во текот на една недела

Ден 1 (тренинг) Потребно е да се внесуваат 3500-4000 калории. Ден 2 (одмор) Потребно е да се внесуваат 3000 калории. Ден...

Што да јадете пред и после тренинг

Еве неколку совети што треба да јадете пред и после тренинг за да извлечете максимум за телото: Ако немате...