Пирамида на здрава исхрана

Пирамида на здрава исхрана Ова е пирамидата на здрава исхрана креирана од експерти нутриционисти од...

Потребни ни се само седум витамини

Што му е потребно на нашето тело? Ситуацијата е помалку збунувачка со сите тие информации со кои секојдневно...

Едноставна тренинг програма за поцврсти грбни мускули!

Вежба број 1 (Преден лат опаѓачко) Се прават 4 серии од оваа вежба со 14, 12, 10, 8 повторувања редоследно во секоја...

Како да ја подобрите циркулацијата

– Редовна физичка активност. – Контролирање на стресот. – Масажа со масло (во половин чаша маслиново...

Протеини и мрсна храна против мамурлак

ПРОТЕИНИ И МРСНА ХРАНА ПРОТИВ МАМУРЛАК Новогодишните и божиќните празници го полнат нашето срце со многу...

Хумус и јатки за подобар сон

Ако имате проблем со спиењето, овие продукти би можеле малку да ви го олеснат животот. Познато е дека одредена...

Тренинг програма на професионалниот бодибилдер Каи Грин

Професионалниот бодибилдер Каи Грин од Њу Јорк, САД има огромни мускули и телесна маса. Каи го употребува...

Програма за максимална напумпаност на бицепсот

Вежба број 1 (Скот клупа бицепс кадрици)Се изведуваат 3 серии од оваа вежба. За првата серија се одбира полесна...

4 трицепс вежби за дефиниран и масивен изглед нa рацете

Вежба број 1 (Tricep Pressdown)  Најпрво се прават 1-2 серии за загревање од оваа вежба со користење на помала тежина и...

Неколку основни вежби за цврст и супер дефиниран стомак!

Редовната и правилна исхрана, нискиот процент на телесни масти и генетиката се најважните непишани правила...

Сакате секси нозе и затегнат задник без мака? Овие три лесни вежби се вистинска работа за вас

Задникот воопшто не мора да биде најпроблематичниот дел од женското тело, или барем така мисли бразилскиот...

10 правила за правилна исхрана

Разновидност Разновидноста е многу важен фактор во одржувањето идеална телесна тежина и здраво тело – не...